Czy opłaca się pozycjonować stronę firmową samodzielnie?

Każda osoba prowadząca własną stronę internetową, niezależnie od tego, czy jest to blog, strona o wąskiej specjalizacji tematycznej przeznaczona dla wąskiego grona czytelników, czy na przykład sklep internetowy, musi odszukać sposób dotarcia do osób potencjalnie zainteresowanych. Reklama i najogólniej mówiąc reklama jest w sieci równie ważny, jak w przypadku towarów u usług dostępnych w tradycyjnych sklepach i punktach usług. Tym bardziej, że online konkurencja jest o kilka większa, niż na rynku lokalnym czy nawet krajowym.

Z pomocą przychodzi pozycjonowanie. Pod tą zagadkową stroną kryje się ogrom technik pozwalających na szybsze dotarcie do szerszego grona osób. Pozycjonowanie strony internetowej polega na takim konstruowaniu jej informacji, ażeby była ona prostsza do wyszukania w popularnych wyszukiwarkach, z Wyszukiwarkę na czele.
Najpopularniejszymi metodami uzyskania dobrych rezultatów są między innymi teksty presell i teksty zapleczowe. Charakterystyczne dla nich powtarzanie fraz kluczowych i używanie synonimów zwykle nie idzie w parę z wysoką jakością tekstu, ale za to dzięki umieszczeniu odpowiednich fraz w otoczeniu tekstu na określony zagadnienie, teksty takie przechodzą przez filtry wyszukiwarek i podnoszą pozycję mojej strony w wynikach wyszukiwania. Stąd aktualnie nazwa pozycjonowanie.
Innym dobrym sposobem jest postawienie na linkowanie. Tak zwane linki naturalne, które są odsyłaczami do mojej strony internetowej, mogą być umieszczane w dowolnym miejscu w sieci – w ten sposób osoby zainteresowane treściami mojej strony mogą wziąć aktywny udział w jej promowaniu, dodając link u siebie. Z takiej opcji najczęściej korzystają producenci odzieży i kosmetyków oraz właściciele sklepów internetowych. Przekazując produkt gratis do recenzji otrzymują obietnicę wstawienia linków na stronie recenzenta. Zwykle towarzyszy mu też treść sponsorowany, czyli opinia o danym produkcie, co jest kolejnym sposobem na pozycjonowanie strony internetowej.
Jeśli nie mamy doświadczenia w samodzielnym pozycjonowaniu swojej strony, możemy przyjrzeć się katalogu usług/produktów jednej z wielu działających w internecie firm, które oferują swoją pomoc w tym zakresie.
 
Warto sprawdzić: koszt link building.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Używamy Gravatara w komentarzach - zdobądź swój własny!

XHTML: Możesz użyć następujące tagi: <a href=""> <b> <blockquote> <code> <em> <i> <strike> <strong>