Czy prowadzenie bloga internetowego jest skomplikowane?

Wielu z nas marzy, o tym by zarabiać na życie przez pisanie bloga internetowego. Utrzymywanie się z tego typu zajęcia nie jest na nieszczęście łatwe. W internecie panuje ogromna konkurencja, a klasyczne platformy blogowe tracą stopniowo na popularności kosztem portali społecznościowych, serwisów video, a również stron agregujących artykuły i opinie z różnych miejsc w internecie.

Nie znaczy to jednak bynajmniej, że musimy załamać ręce i porzucić marzenia. Powinniśmy natomiast sprężyć się i odkryć na rynku temat w którym nie tylko i wyłącznie będziemy czuć się pewnie, ale także  odnajdziemy niszę schludną dla odbiorców , a oprócz tego reklamodawców.
Jednym z takich tematów, które od w każdej sytuacji cieszą się dużą popularnością w sieci będzie blog z ciekawostkami. Internet powstał właśnie w głównej mierze w celu zaspokajania naszej ciekawości, dlatego poszukując rozrywki albo przydatnych informacji nie korzystamy już z bibliotek czy telewizji, niemniej jednak właśnie globalnej sieci. Jakie ciekawostki powinny odnaleźć się na blogu internetowym? Najlepiej byłoby gdyby zostały to różne niespotykane i nieprosto dostępne informacje z przeróżnych dziedzin: kultury, nauki, sportu, motoryzacji, mody. Im więcej kategorii na naszej platformie tym całkiem dobrze. Ważna jest również promocja nowego bloga. Jeżeli już nie pragniemy lub nie mamy sposobności płatnej promocji pozostaje nam tak zwany marketing szeptany. Możemy także założyć fanpage na popularnym portalu społecznościowym i tam próbować reklamować naszą stronę. Innym sposobem będzie aktywność (przykładowo przez pozostawianie komentarzy) na innych blogach i wortalach (niekoniecznie identycznych tematycznie).
Podsumowując prowadzenie bloga z ciekawostkami to bardzo ambitne, niemniej jednak przy odrobinie szczęścia także satysfakcjonujące i dochodowe zajęcie. Powinniśmy natomiast pamiętać o zachowaniu najwyższej jakości merytorycznej oraz skutecznej reklamie.
Zobacz więcej: http://turystycznerozwazania.bloog.pl.
Zobacz również: http://pokruszony.blogspot.com.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Używamy Gravatara w komentarzach - zdobądź swój własny!

XHTML: Możesz użyć następujące tagi: <a href=""> <b> <blockquote> <code> <em> <i> <strike> <strong>