Elektroniczny pastuch

Właściciele ogromnych przedsiębiorstw rolniczych doskonale wiedzą, jak ciężko jest utrzymać ogromną trzodę w ryzach. Im w dodatku zwierząt, tym niestety trudniej jest utrzymać nad nimi porządek i dyscyplinę. W końcu z całą pewnością nie jest łatwo zapanować nad pięćdziesięcioma krowami, które przecież trzeba codziennie wyprowadzić na pastwisko.

Warto zatem zaopatrzyć się w sprzęt, który wzbudza sporo kontrowersji. Obrońcy praw zwierząt uważają, że elektroniczny pastuch powinien zostać zakazane, natomiast jest to zdecydowanie bardzo praktyczne i przydatne urządzenie. Napięcie w pastuchu jest niewielkie i zdecydowanie niegroźne dla zwierząt. Zwierzęta odczuwają ból, jednak jest on porównywalny daniem klapsa dla dziecka. Bez tego urządzanie zapanowanie nad ogromnym stadem zwierząt byłoby o wiele trudniejsze, dlatego zdecydowanie nie warto utrudniać sobie wykonywania codziennych zadań. 
Ogromną popularnością pomiędzy rolników cieszą się ogrodzenia elektryczne. Są one najczęściej montowane na terenach, na których istnieje ogromna populacja dzików oraz lisów. Niestety, ale dla lisa największą przyjemnością jest porywanie kurek na kolację, dlatego zdecydowanie ma co zainwestować w środki, które pomogą wam chronić wasz kurnik. Przez ogrodzenie elektryczne żaden lis się nie przedostanie, a wasze kury będą bezpieczne. Niestety, ale lisy są bardzo cwanymi stworzeniami, które unikną każdej pułapki i spokojnie przedostaną się do waszego kurnika po obiad albo kolację. Obecnie tylko ogrodzenia elektryczne odznaczają się dużą skutecznością w walce z tymi drapieżnikami. 

Zobacz również: pastuch.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Używamy Gravatara w komentarzach - zdobądź swój własny!

XHTML: Możesz użyć następujące tagi: <a href=""> <b> <blockquote> <code> <em> <i> <strike> <strong>