Jak prowadzić blog internetowy z ciekawostkami?

Pisanie bloga online możemy traktować jako odskocznię i hobby po pracy, źródło dodatkowych pieniędzy, a też pełnoetatowe zajęcie zarobkowe. Bardzo ważne jest dostać i utrzymać zainteresowanie czytelników. Obecnie na rynku jest tak duża konkurencja, że musimy pamiętać o zaangażowanych działaniach promocyjnych, bo dosłownie najciekawsze treści nie obronią się same.

Jak wyróżnić się w blogosferze? Najlepiej wybrać tematykę, która zagospodaruje pewną niszę, może to być na przykład blog z ciekawostkami. Na szczęście pisanie bloga łatwo połączyć z innymi zajęciami zarobkowymi, np. tworzeniem treści na zlecenie klientów, prowadzeniem profili w social mediach, czy sprzedawaniem własnych produktów. Wbrew pozorom nie powinniśmy dodawać częstokroć nowych treści. Jeden lub dwa nowe posty tygodniowo w zupełności wystarczą. Najbardziej istotne, aby były wartościowe, autentyczne, przykuwały uwagę i wzbudzały zaangażowanie odbiorców.
Promocja nowego bloga może powodować zniecierpliwienie. Pragniemy jak najszybciej dostać polubienia, komentarze, jednakże blogowanie to nie wyścig i nie liczy się duża liczba obserwatorów, niemniej jednak ich wierność i gotowość do interakcji. Należy pamiętać, że na profilach społecznościowych, takich jak Facebook, prawie każdy obojętny fan doprowadza do spadku widoczności posta u pozostałych. Prócz tego mniejszy fanpage cieszą się lepszymi zasięgami. Cierpliwie czekaj, aż inni przekonają się do twoich treści.
Presja finansowa nie sprzyja spontanicznym i lekkim działaniom, które mają największe szanse zdobyć zaangażowanie w social media. Dlatego prowadzenie bloga online zacznij od tego, co możesz dać innym, zamiast od tego, co ty z tego będziesz miał. Może się okazać, że na pierwszą propozycję współpracy poczekasz kilka miesięcy, jeżeli już nie lat. Reklamodawcom zależy na zaangażowanych odbiorcach, więc na tym się skup.
Zobacz: marketingowyswiat.blog.pl.
Więcej informacji: http://studbaza.wordpress.com.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Używamy Gravatara w komentarzach - zdobądź swój własny!

XHTML: Możesz użyć następujące tagi: <a href=""> <b> <blockquote> <code> <em> <i> <strike> <strong>