Jak rozpocząć prowadzenie bloga online?

Wielu z nas marzy, o tym by zarabiać na życie przez pisanie bloga internetowego. Utrzymywanie się z tego rodzaju zajęcia nie jest na nieszczęście łatwe. W internecie panuje ogromna konkurencja, a klasyczne platformy blogowe tracą stopniowo na popularności kosztem portali społecznościowych, serwisów video, a także stron agregujących artykuły i opinie z różnorakich miejsc w sieci.

Nie znaczy to natomiast bynajmniej, że powinniśmy załamać ręce i porzucić marzenia. Musimy jednakże sprężyć się i znaleźć na rynku temat w którym nie tylko i wyłącznie będziemy czuć się pewnie, ale również  odnajdziemy niszę elegancką dla odbiorców , a oprócz tego reklamodawców.
Jednym z takich tematów, które od zawsze cieszą się dużą popularnością w internecie będzie blog internetowy z ciekawostkami. Internet powstał właśnie między innymi w celu zaspokajania naszej ciekawości, dlatego poszukując rozrywki albo przydatnych informacji nie korzystamy już z bibliotek czy telewizji, ale właśnie globalnej sieci. Jakie ciekawostki powinny odkryć się na blogu internetowym? Najlepiej byłoby gdyby zostały to różnorodne niespotykane i niełatwo dostępne informacje z przeróżnych dziedzin: kultury, edukacji, sportu, motoryzacji, mody. Im więcej kategorii na naszej platformie tym całkiem dobrze. Na prawdę istotna jest też promocja nowego bloga online. Jeżeli nie chcemy lub nie mamy możliwości płatnej reklamy pozostaje nam tak zwany reklama szeptany. Możemy także założyć fanpage na popularnym portalu społecznościowym i tam próbować reklamować naszą stronę. Innym sposobem będzie aktywność (np przez pozostawianie komentarzy) na innych blogach i serwisach (niekoniecznie identycznych tematycznie).
Podsumowując prowadzenie bloga online z ciekawostkami to bardzo ambitne, niemniej jednak przy odrobinie szczęścia także satysfakcjonujące i dochodowe zajęcie. Powinniśmy jednak pamiętać o zachowaniu wysokiej jakości merytorycznej , a oprócz tego skutecznej reklamie.
Sprawdź: artykulydlawas.blog.pl.
Zobacz więcej: http://dziennikbudowyiremontu.bloog.pl.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Używamy Gravatara w komentarzach - zdobądź swój własny!

XHTML: Możesz użyć następujące tagi: <a href=""> <b> <blockquote> <code> <em> <i> <strike> <strong>